TÜYAP FUARCILIK GRUBU

Ülkemizde fuarcılık sektörünün öncüsü olarak 45 yıldır varlığımızı sürdürmenin gururunu yaşıyoruz. Her geçen yıl, etkinlik sektörünün daha da güçlenmesi adına için daha da büyüyor ve gelişiyoruz. Etkinlik sektöründe iş birliği yaptığımız paydaşlarımızın gözünde değerli bir prestije sahip olmamız, bizleri daha da motive ediyor. Her yıl düzenlediğimiz önemli ticari etkinliklerle, sektörünüzdeki en son yeniliklerle buluşmanızı sağlıyor ve iş bağlantılarınızı güçlendirmenize olanak tanıyoruz. Sadece bir fuar şirketi değil, aynı zamanda “küresel ticaretin buluşma noktası” olarak, iş dünyasının nabzını tutuyor, geleceğe dair vizyonlarınızı şekillendirmenize destek oluyoruz. Bizler, Tüyap Fuarcılık Grubu olarak, bu büyük ailenin bir parçası olmaktan dolayı sonsuz bir gurur duyuyoruz. Sizleri, heyecan verici etkinliklerimizde ağırlamaktan ve başarınıza katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağız. Keyifli ziyaretler dileriz.

ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK ALAN OPERATÖRÜYÜZ

İstanbul’dan Bursa’ya, Konya’dan Adana ve Samsun’a kadar Tüyap Fuarcılık Grubu olarak 5 fuar alanını işletmekten dolayı gurur duyuyoruz. Uluslararası standartlara sahip fuar ve kongre merkezlerimizde hem onlarca etkinlik düzenliyor hem de birçok etkinliğe yıl boyunca ev sahipliği yapıyoruz.

TÜYAP HAKKINDA

Tüyap, 28 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Ana faaliyet konusu yurt içinde ve yurt dışında fuar düzenlemek olan kuruluş, ilk fuarlarını İstanbul Spor ve Sergi Sarayı ve İstanbul Taksim’de bulunan Etap Marmara Oteli’nde hazırlamış, hızla çoğalan projeler ve sanayi fuarlarına yöneliş, geniş fuar alanı ihtiyacını da beraberinde getirmiştir. Büyüme sürecinde 30 Mart 1987’de Tepebaşı’nda bulunan Tüyap İstanbul Sergi Sarayı faaliyete geçirilmiş, çağdaş fuar merkezi ihtiyacının uzun vadede karşılanmasını ise, uluslararası standartlarda modern bir alt yapıya sahip “Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi”ni 1996 yılında hizmete açarak sağlamıştır. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Türkiye'de özel sektörün sahip olduğu tek ve en büyük fuar merkezidir.

1979’dan Bugüne Kilometre Taşları

1981 ilk Yurtiçi Fuar Organizasyonu İstanbul Ev Eşyaları Fuarı ile başlayan binlerce fuar.

2023 Tüyap

40. Kitap Fuarı ve Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kutlama Görüntüleri.

1981 Ev Eşyaları Fuarı

1981 İlk Yurtiçi Fuar Organizasyonu İstanbul Ev Eşyaları Fuarı

1987 Sergi Sarayı

1987 Tüyap İstanbul Sergi Sarayının Açılışı.

13. Kitap Fuarı

1994 Yılında 13. İstanbul Kitap Fuarı Açılışı

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Açılışı

1991 Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Açılışından görüntüler. (Bülent ÜNAL, Süleyman DEMİREL, Sakıp SABANCI)

7. Matbaa Fuarı

1996 7. Matbaa Fuarı Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi

10. İstanbul Kitap Fuarı

1991 Yılı 10. İstanbul Kitap Fuarı Açılışı ve Can YÜCEL