Alagöz: Fuarlarımız ile Adanamızın Ekonomisine ve Gelişimine Katkı Sağlamaya Çalışıyoruz

02.10.201711 yıldır Çukurova Bölgesinde yaklaşık 144 fuar ve 32 ülkeden 5 milyon ziyaretçiyi ağırladıklarını belirten Alagöz, Adana’nın fuarlar kenti olarak anılmasından dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi. 2017 yılı ilk yarı fuarlarının oldukça başarılı geçtiğini kaydeden Alagöz, yılın ikinci yarısında da 3 büyük fuarın yapılacağını belirtti. Fuarların Çukurova Bölgesine sosyal, kültürel ve ekonomik katkı sağladığını dile getiren Alagöz, “Fuarlar kenti Adanamızda düzenlediğimiz fuarlarımız bölgenin üretim, ihracat ve istihdamına büyük katkı sağlıyor” dedi. Üretici, tedarikçi ve tüketiciyi tek bir çatı altında toplayarak yeni işbirlikleri kurulmasına vesile olmaya çalışıyoruz. Bu konuda bizlerin her zaman yanında olan Adana Valiliğine, Adana Büyükşehir Belediyesine, Adana Ticaret Odasına, Adana Sanayi Odasına, Adana Ticaret Borsasına, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine, Adana Organize Sanayi Bölgesine, ÇUFAŞ’a ve diğer kurum ve kuruluşlara katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“3 Büyük Fuara Geri Sayım Başladı”
Ocak ayında düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı ile birlikte 2017 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını belirten Alagöz; inşaat, yapı, kent, IHS, EV’leniyoruz, Gurme 2017 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarları ile başarıyı sürdürdüklerini kaydetti. İkinci dönem fuarları içinde geri sayımın başladığını dile getiren Alagöz, “ 24- 29 Ekim’de Mobilya Dekorasyon, 8-12 Kasım’da 11. Uluslararası Tarım ve Sera Bahçe, 14-17 Aralık’ta ise EV’leniyoruz fuarlarımızı düzenleyeceğiz. Hazırlıklarımız hızla devam ediyor. 2.EV’leniyoruz fuarımızı bu yıl ikinci kez düzenliyoruz. Fuarımıza olan yoğun ilgi ve katılımcı firmalarımızın talebi üzerine TÜYAP Adana Fuarcılık tarihinde bir ilki gerçekleştiriyoruz. İlk kez aynı yıl içinde aynı fuarı 2. kez gerçekleştireceğiz. 3 fuarımız içinde birçok etkinlik hazırlıyoruz. 2017 yılının ikinci yarısının birinci yarı kadar etkili ve başarılı olmasına gayret gösteriyoruz” dedi.
24 - 29 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 11. Adana Mobilya - Dekorasyon Fuarında Hindistan, Cezayir, Umman, Lübnan, Dubai, İsrail, Irak, İran, Filistin, Tunus, Ürdün, Özbekistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi birçok ülkeden heyet getirmeyi planladıklarını belirten Alagöz, “Sektöründe önde gelen yabancı firmalar ile ülkemizdeki sektör temsilcilerini fuarlarımızda görüştürerek bölge ihracatına katkı sağlamayı amaçlıyoruz’ dedi.
Tarımın kalbi Adana'da bölgenin en kapsamlı Tarım ve Sera Bahçe Fuarının 8-12 Kasım tarihinde düzenleneceğini söyleyen Alagöz, “11.sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Tarım ve Sera Bahçe Fuarımızda, her türlü donanım, geniş ürün gamı, son teknolojik ürünler ve inovasyon konusundaki tüm farklılıklar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Üretici ile kullanıcının bir araya geleceği fuarımızda düzenleyeceğimiz Tarım Zirvemizde önemli bilgileri de ziyaretçiler ve katılımcı firmalarla paylaşacağız” şeklinde konuştu.
14- 17 Aralık’ta EV’leniyoruz Fuarını düzenleyeceklerini dile getiren Alagöz, ilkinin ise  9-12 Mart 2017 tarihinde düzenlendiğini belirtti. Alagöz, evlilik hazırlığı yapanların ihtiyaç duyacakları konuttan mobilyaya, gelinlikten çeyize, düğün organizasyonundan takıya onlarca konu başlığına ilişkin yüzlerce seçeneği tek çatı altında sunduklarını ifade etti. Birçok önemli tasarımcının koleksiyonlarının sergileneceği fuarda ziyaretçilerin fuara özel kampanyalardan faydalanabileceğini açıklayan Alagöz, 1.sini kaçıranlar için 2. Ev’leniyoruz Fuarının önemli bir platform olacağını sözlerine ekledi. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN